Kaj menite o obvezni registraciji?

Predlogi, kritike, ideje, ...
Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

Kaj menite o obvezni registraciji?

OdgovorNapisal/-a blues » To Jun 20, 2006 10:06 pm

Za odpiranje te teme me je spodbudilo to, da sta zadnji dve sporočili, ki sem ju zagledal navadni balast in nepotrebni privesek forumu (reklame), ki nima zu njim nobene veze.

Kot ste verjetno tudi sami ugotovili, se nam forum v zadnjem času počasi izrojeva. Po mojem je žalostno, da je bilo v zadnjih dnevih več besed prelitih na temo IP-jev in pa o tem kdo je kriv, kdo je komu kaj dokazal, kdo ima močnejše argumente in pa podobno. S takimi posti se odvrača morebitne nove registrirane člane, da bgi se aktivno vključili v forum.

Res, da smo odprti in pa dojemljivi za vse, vendar vsaka stvar ima tudi svojo mero, če ne drugega pa vsaj dobrega okusa. Sam mislim, da se s toleriranjem anonimnih objav samo dopušča in pa do neke mere tudi spodbuja sproščanje osebnih frustracij skozi skrivalnico.

Mislim da bi z obvezno registracijo forum spet zaživel v svoji pravi podobi in vsebini, kar pa po mojem mnenju trenutno ni.

Zaželjeni so argumentirani odgovori, mogoče glasovanje...

Toliko v razmislek z moje strani, pa brez zamere, ker sem bil nekoliko daljši.

LP Blues
To Jeep or not to Jeep...

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Jun 20, 2006 10:58 pm

Res je da gre kvaliteta foruma precej navzdol, to se po mojih izkušnjah dogaja ko forum preseže določeno število članov. Res je da so ble enkrat debate precej zanimivejše, osebnejše in na precej višji ravni.

Ne strinjam se pa, da so za padanje kakovosti foruma krivi "gosti". Predvsem gre tu za naraščanje osebkov ki ne prenesejo kritike, tujega mnenja in so nasploh preveč "pametni" za forum. Tako pač je in tega se ne da omejit. Žal.

:z_kaj_pa_jaz_vem_v_roki: :stari_pridiga:

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » To Jun 20, 2006 11:57 pm

Kar se reklam tiče jih zelenci in admin, pač kakor hitro jih opazimo (nismo 24 ur na forumu) tudi zbrišemo......

Registracija ja ali ne?
Večno vprašanje.

1)Sam sem kar dolgo pregledoval forum, predno sem se registriral. Zatorej, zaprtega foruma ne zagovarjam. (to je tiste vrste forum, kjer gostje ozirom naregistriranci ne morejo videt NIČ,...razen vstopne strani, kjer se registriraš oz. prijaviš)

2)Sem moderator na enem forumu, kjer vsi vidijo vse, objavljajo lahko pa le registrirani uporabniki, gostje te možnosti nimajo. Taka verzija mi je ljubša. (no tudi tam imamo osebke, ki nastopajo pod večimi "nick name-i", pa mogoče niti ne vedo, da moderatorji in administrator to vidimo....)

3) Forum kot je tale. Vsi vse vidijo in vsi vse komentirajo. Tako člani kot gostje.

Živahnost na forumih je od številke/točke ena, kateri so najbolj crkovine proti trojki, kateri so najživahnejši in imajo največ prispevkov imajo pa tudi svoje minuse kot so "neresni gostje", kar vključuje tudi spam!

Če že komentiram, jest bi glasoval za 2) opcijo, mi je pa taka rešitev kot je , tudi čisto OK. Ali se bo kdo odločil in dal zadevo na glasovanje....če bo, bom glasoval, če ne bo, bom še vedno pa čeprav neobvezno Rooky :twisted:

LP Rooky

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jun 21, 2006 7:44 am

Tudi če bi bil forum zaklenjen, bi bil jaz po vsej verjetnosti eden od posvečenih članov s pravico oglašanja: torej mojih (in še koga) nakladanj se na ta način ne moreš rešiti.
Tistih par reklamic in ne 4x4 tem, ki se občasno pojavijo, četica posvečenih zelencev - moderatorjev kar uspešno briše, tako, da ni treba biti malenkosten. Saj televizijo verjetno tudi kdaj pogledaš, pa še naročnino plačaš. Pa te fotrajo z reklamami "furt na furt".
Nivi foruma pada? Verjetno res. Ampak na pametne teme in ustrezna konkretna vprašanja o tehniki in še čem o offroadu (temu je ta forum prvotno namenjen) še vedno dobiš dovolj pametnih in konkretnih odgovorov. Marsikdo se za tak odgovor tudi potrudi in poišče (namesto lenuha, ki se mu ni dalo iskati in je raje na forumu vprašal) marsikateri odgovor.
Praviš da je na forumu veliko "svinjanja": pojdi na kakšno OR prireditev in poglej, kako se konča: :vinska_bratca: :si_pa_privoscim_pivo: :jako_jezen: :veselo_za_volanom: :z_kijem_v_roki: Pa se vsi vidimo v obraz in poznamo imena drug od drugega.
In ta forum je lepa slika obnašanja članov v resnici.
Prebereš kar ti je všeč in preskočiš ostalo.
A bi raje imel visoko dunajsko šolo obnašanja?
Naj forum ostane tak kot je, drugače bo izgubil vso sočnost.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » Sr Jun 21, 2006 10:00 am

"svinjanja"kot takega nisem omenjal, niti nisem neki moralnež, daleč od tega. Obliko svinjanja, ki ga je izvedel "Mr. Balaton" (Marolt) sem si tudi sam v Vogerskem v živo ogledal in takšno obliko sproščanja podpiram.
Ne strinjam pa se z izjavo (skozi smeške), da je dirka zbor pijancev, ki se pride preko dirke napit in kregat... Mislim, da je primerjava z lovci; sicer nenapisana
(oboroženi pijanci, ki gredo skozi gozd v gostilno)
ni primerna.

Podpiram pa Rooky-jevo obliko foruma, ki je navedena pod točko 2.

LP Blues
To Jeep or not to Jeep...

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Jun 21, 2006 8:09 pm

Pod tocko 2 se tudi jaz podpisem...

Da pa ne odpiram nove teme (ali pa bi jo moral):
Bolj kot gostje, ki pluvajo vsevprek me moti pa takle post:
vitarko napisal/-a:a v za koga ki dela vijačne vzmeti rabil bi za 5v vitaro

V navodilih za objavo oglasov je Ludwig lepo opisal primer oglasa,
o raznih nepismenostih, uporabi argoja in nerazumljivega slenga pa ocitno se nismo dosti govorili... (dislekticnost je izvzeta).
Sej ne, da bi rad SSKJ uveljavljal, ampak en osnoven pogovorni jezik pa pripada forumu, ki ga uporabljamo Slovenci, se vam ne zdi?

LP, slovnicarski Tomas
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Alex
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe Jun 10, 2005 12:20 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Alex » Sr Jun 21, 2006 10:20 pm

Jast sem za točko 2.
Where is will there is a way!

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Sr Jun 21, 2006 11:25 pm

2
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Cap
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Dec 16, 2004 11:20 am
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Cap » Če Jun 22, 2006 12:55 am

DiscoV8 napisal/-a:Pod tocko 2 se tudi jaz podpisem...

... Sej ne, da bi rad SSKJ uveljavljal, ampak en osnoven pogovorni jezik pa pripada forumu, ki ga uporabljamo Slovenci, se vam ne zdi?

LP, slovnicarski Tomas


Se strinjam, ampak če mu že pripada. naj mu pripadajo tudi čžš-ji...

Navkljub vsemu sem za 3.
LP Andrej

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Jun 22, 2006 1:02 am

Za trojko. Menim da z onemogočanjem gostov ne pridobimo veliko oziroma nič.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Sr Jun 28, 2006 5:25 pm

torej...mene zanima,če bi z obvezno registracijo(gostje bi le brali forum) rešili tudi problem spamerjev,al je to kako shackano,da pol tile glih tako naprej pišejo?

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Jun 28, 2006 7:52 pm

Cap napisal/-a:Se strinjam, ampak če mu že pripada. naj mu pripadajo tudi čžš-ji...


To je stvar internet slenga - če koga moti, lahko tudi čšžje klofam...

2ferrarist: Mislim, da bo SPAM vseeno letel gor, ker se prijavlja s svojim nickom...
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jun 29, 2006 7:22 am

Mal spama mora bit, da imajo zeleni kaj delat, drugače se pa z IPji obremenjujejo. :)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jun 29, 2006 10:27 am

Sem zato da se naredi tako, da gostje lahko pišejo recimo samo pod temo offroad splošno ali pa razno, v vse ostale teme pa ne morejo. In za ostale teme je potrebno bit registriran.

Mislim zdele sem pogledal, kok je novih objav, pa vidim, da je od gosta z nickom xxwkolniki13308k prišlo ogromno smeti.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jun 29, 2006 10:33 am

Nebivedu napisal/-a:Sem zato da se naredi tako, da gostje lahko pišejo recimo samo pod temo offroad splošno ali pa razno, v vse ostale teme pa ne morejo. In za ostale teme je potrebno bit registriran.

Mislim zdele sem pogledal, kok je novih objav, pa vidim, da je od gosta z nickom xxwkolniki13308k prišlo ogromno smeti.

se strinjam s tabo
sej se morš že kar potrudit, da najdeš kakšen pameten prispevek med vsemi temi smetmi.... :bruha:

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Če Jun 29, 2006 11:56 am

Ja, če bi to preprečilo spamarje....
Me že prsti bolijo od sprotnega brisanja, včeri en kup, dones še enkrat
:kaj_takega_pa_se_ne:
tolk (se pravi dva kupa).....

So spemerji hitrejši od cenzorjev, kaj šele bo, ko bomo na dopustih...

LP, Rooky

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jun 29, 2006 12:34 pm

Rooky napisal/-a:Ja, če bi to preprečilo spamarje....
Me že prsti bolijo od sprotnega brisanja, včeri en kup, dones še enkrat
:kaj_takega_pa_se_ne:
tolk (se pravi dva kupa).....

So spemerji hitrejši od cenzorjev, kaj šele bo, ko bomo na dopustih...

LP, Rooky


Spamerje in goste bo to omejilo samo na en del foruma in jih bo tam lažje nadzorovat.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jun 29, 2006 2:19 pm

je še ena možnost, sem jo videl na enem nemškem forumu.
po defaultu lahko pišemo tudi gosti, razen če...
če se tvoj ip, ali cel provider znajde na črni listi. potem ti ostane možnost, da se registriraš, ampak imajo tako, da admin "odobri" registracijo takim ki so na črni listi. Potem lahko prosto pišeš.
Forum redno spremljam in še nisem videl spama.

Ampak potem rabimo enga Mirana, ki bo IPje dosledno dodajal v črno listo.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jun 29, 2006 2:33 pm

gregor napisal/-a:je še ena možnost, sem jo videl na enem nemškem forumu.
po defaultu lahko pišemo tudi gosti, razen če...
če se tvoj ip, ali cel provider znajde na črni listi. potem ti ostane možnost, da se registriraš, ampak imajo tako, da admin "odobri" registracijo takim ki so na črni listi. Potem lahko prosto pišeš.
Forum redno spremljam in še nisem videl spama.

Ampak potem rabimo enga Mirana, ki bo IPje dosledno dodajal v črno listo.

to je res super varianta

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jun 29, 2006 2:33 pm

... pa še nekoga, ki bo to implementiral. Kaj se vam ne zdi, da opletate malo s tujim po koprivah !?
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Če Jun 29, 2006 4:14 pm

Gregor, če še nisi videl spama, smo ti "zelenci" zelo hvaležni za tole, kar zveni velika pohvala. Samo danes okoli 11 ure je bilo pobrisanih kar nekaj takšnih sporočil.....Se pravi, delamo (brišemo) kolikor toliko dobro...

LP,
Rooky

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Jun 29, 2006 4:18 pm

Rooky - ne se veselit. Narobe si razumel - govori o tem, da na nemskem forumu ni videl spam-a.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
Agar
Prispevkov: 49
Pridružen: To Maj 27, 2003 9:57 am
Kraj: obala
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Agar » Če Jun 29, 2006 5:10 pm

Uspešna zaščita proti raznim robotom je lahko tudi varjanta kjer je potrebno pred dodajanjem posta prepisat nekaj črk ali številk ki so prikazane kot slika in jih robot iz forme ne more razbrat.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Jun 29, 2006 5:37 pm

Nekaj rešitev je že v tej temi podanih:

http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewtopic.php?t=2270

Mislim da bi blo smiselno kaj uporabit...

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Jun 29, 2006 5:45 pm

gregor napisal/-a:je še ena možnost, sem jo videl na enem nemškem forumu.
po defaultu lahko pišemo tudi gosti, razen če...
če se tvoj ip, ali cel provider znajde na črni listi. potem ti ostane možnost, da se registriraš, ampak imajo tako, da admin "odobri" registracijo takim ki so na črni listi. Potem lahko prosto pišeš.
Forum redno spremljam in še nisem videl spama.

Ampak potem rabimo enga Mirana, ki bo IPje dosledno dodajal v črno listo.


Vse v redu in prav, ampak napisat črno listo oz. jo non stop dopolnjevat, to pa je še bolj dolgotrajno.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK


Vrni se na “O forumu ...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov