Civava

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

Civava

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Okt 13, 2011 5:08 pm

Zdravo.
Sem Janez Primožič in prihajam iz Škofja Loke. Ukvarjam se z livarstvom. Že od nekdaj občudujem terenska vozila. Po štirih letih vožnje z štirikolesnikom sem se odločil , da je čas , da grem naprej in tako je naneslo ,da je prišel k hiši Nisan Terano. Zanimajo predvsem popotovanja po balkanu in pa srečanja in druženje lastnikov terenskih vozil.

Slika
l.p.

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Če Okt 13, 2011 6:32 pm

Pozdravljen Janez,

Ti želim dobrodošlico in pohvalim nisana. :)

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Okt 13, 2011 6:42 pm

Živjo Čivava. Lep Terry! Če je pa 2.7 TD manualc boš pa z njim zadovolen k strela.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Okt 13, 2011 6:57 pm

:welcome:

ps: tudi jaz sem nekoč bil livar :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Okt 13, 2011 7:53 pm

Dimen napisal/-a:Živjo Čivava. Lep Terry! Če je pa 2.7 TD manualc boš pa z njim zadovolen k strela.


Točno tak je. Zaenkrat sem samo sčistil rjo iz šasije in jo ponovno zaščitil, zamenjal par žarnic ter odpravil nekaj čričkov. Sedaj je na vrsti nakup nekatere opreme.

Uporabniški avatar
soklic46
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Sep 02, 2010 12:16 pm
Kraj: Selo pri Bledu

OdgovorNapisal/-a soklic46 » Če Okt 13, 2011 8:01 pm

:welcome:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Okt 13, 2011 8:09 pm

Civava napisal/-a:
Dimen napisal/-a:Živjo Čivava. Lep Terry! Če je pa 2.7 TD manualc boš pa z njim zadovolen k strela.


Točno tak je. Zaenkrat sem samo sčistil rjo iz šasije in jo ponovno zaščitil, zamenjal par žarnic ter odpravil nekaj čričkov. Sedaj je na vrsti nakup nekatere opreme.


Mogoče sam nasvet glede preklopa v 4x4 način. Svetujem, da se ustaviš ali pa preklapljaš na ravnem še predno zagrizeš v klanec. V klancu se je meni ponavadi izneveril oz. ni vklopil v 4x4 način. Ne vem zakaj, toyota stem ni mela problemov. Zanimiv je tudi da se v 2x2 načinu sprednji kardan ne vrti, mogoče zato pršpara kakšen liter na porabi. Skratka, dober nakup! Mal robusten motor sicer, vendar zanesljiv in enostaven za vzdrževanje. Da o prostornosti in praktičnih zadnjih krilnih vratih niti ne zgublam besed. Mi je že žal, da sm ga prodal :( :(

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Okt 13, 2011 8:35 pm

Hvala za nasvet. Mehanik, ki je tega servisiral in , ki ima po prporočilih ,ki sem jih dobil Teranote v malem prstu mi zagotavlja ,da lahko preklapljam med vožnjo važno je , da se pelješ takrat naravnost in ,da pač zadnja kolesa ne vrtijo v prazno. Moram priznati ,da me je matral firbec in sem to malo izprobal na različnih podlagah in med vožnjo ter pri ustavljenem vozilu v klancu in terenu navzdol in navkreber in moram reči , da stvar deluje brez problema.

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Če Okt 13, 2011 10:47 pm

Lepo pozdravljen.
Tudi sam imam terry-ja,2.7 TD, nobenih težav,tudi z preklopom 4x4, z njim sem zadovoljen k sam hudič,menjal sem edino križe pri prednjem kardanu,verjetno prejšnji lastnik zajebal ker ni mazal in pa tesnila na glavnem zavornem cilindru.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Okt 13, 2011 11:41 pm

Pozdrav tudi tebi Dulinr. Lepo , da si zadovoljen z svojo makino. Povej mi v kakšnih intervalih mažeš kardane.

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a dulinr » Pe Okt 14, 2011 10:50 pm

Čist odvisno,jst jih mažem nekje 4-5krat na leto,eni celo pravijo da je enkrat letno dovolj. Pomojem bolš dvakrat preveč kot enkrat premalo. Prejšnji križi so bli čisto zaribani in zluftani,posledica,čudno cviljenje izpod avta :D

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Sr Nov 02, 2011 7:47 pm

Po začetnem navdušenju sem se vrgel še malo v stroške :D .
Tako sem nabavil nove copate :D

Slika

Napis se lepo vidi kar je najbolj važno :twisted:

Slika

Komresor v kovčku zelo uporabno. Sicer mu nameravam vgradit še dodatni rezervar zraka.

Slika

Tudi vitel bo prišel kdaj v poštev

Slika

Dodal sem tudi dodatno luč za vožnjo nazaj in pa nosilec cb antene

Slika


Se nadaljuje 8)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Nov 08, 2011 3:45 pm

Civava napisal/-a:Po začetnem navdušenju sem se vrgel še malo v stroške :D .
)


Ti morš bit pa taprav dec........
Če se nekaj greš pol se greš tako kot je treba. Vsa čast.
Večina nekaj bi...pa nebi...pa spet bi......etc....
En kup muljaže pol pa vse skupi nič, trlababalan.

Navkljub nicku "Civava" si velik mož......greš in narediš.
Upam da se nama kdaj prekrižajo poti na kakšni turi, nekje bogu iza nogu na brdovitom balkanu :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » To Nov 08, 2011 9:20 pm

Tvoja pohvala mi gre še posebe k srcu, ker vidim , da obladaš zadeve.
Verjetno sva se že srečala , če si bil v Klani letos samo ne vem kam bi te dal jaz sem bil tisti z zelenim Kawasakijem (atv) najbolj glasen posebno v jutranjih urah :D . Če se srečava kje definitivno dam za :nazdravljamo: , da pa bi se skupaj vozila pa ne verjamem , da imam toliko kohones , da bi se peljal tam kjer si ti upaš pa tudi avto bi bilo potrebno še malo dvigniti z dvigalom od tal, ker je to menda najceneje :)

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Sr Nov 09, 2011 4:56 pm

Danes sem dobil še nekaj kosov opreme seveda je bilo potrebno takoj testirati.

Na kockah se je dvigalka super obnesla kako bo na pravem terenu bom pa še videl. Sicer sem že tukaj v svoji vnemi pridelal dve buški na avtu :roll: ampak po drugem piru sem se že nehal sekirati :D

Slika

Tudi v prtljažnik lepo paše.

Slika

Za vroče dni je tudi poskrbljeno :D

Slika

Za preganjanje dolgčasa med vožnjo :twisted:

Slika

Pa še nekaj , da se ne bom izgubil na poti. Sem ponucal kar motorističnega 8)

Slika



Zaenkrat toliko čez kakšen dan se bom pa še kej spomnil.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Nov 10, 2011 9:57 am

a si ti mene z nekom zamenjal :shock: :shock:

Nisem bil letos v klani, bil sem 09 in 10, več kot dvakrat pa na isti event ne hodim, grem naprej......čeprav sem zmerjan pol k me ni....
V predstavitvi si pa napisal da nameravaš po balkanu, zato sem omenil da se nama bodo prej ali slej poti prekrižale za :nazdravljamo:
Vozim pa sam, sem pogruntal da več terencev ne pride daleč, sploh če je kakšen "terenec" vmes :lol:

Všeč mi je pa da si doteral makino, 99% jih nekaj teži, pa sprašuje, po petih postih so že pametni in vse vedo........narejeno pa nič. Trlababalan da ji mine dan.
Ti si se prijavil 13.10, mal prebral, mal vprašal.....po manj ko mesecu maš zadevo zrihtano. Uglavnem......
Zato pravim da si desc......

Za jacka si odreži kakšen kos lesa, na terenu ni tlakovcev :wink:
Pa še nekaj ker si frišen..........in ko maš glih odprt prtljažnik :lol:
Nikjer ne vidim drevesne gurtne :shock: Men gre namreč pritisk ful gor, ko vidim da ima nekdo vitel drevesne gurtne pa ne......ker si ga že predstavljam kako veže zajlo okoli drevesa......
Ni je stvari na OR ki bi me bolj nervirala kot to da se nekdo vleče z zajlo okoli drevesa...... :evil: (poleg metanja smeti v naravo)
Upam da ne boš vzel to kot teženje ampak kot nasvet. Mogoče pa že imaš pa se ne vidi na slikah.
Če nimaš je najbolje da si nabaviš komplet za delo z vitlom. Komplet vsebuje: drevesno gurtno, dva škopca, škripec in rokavice. Večji pa še vlečno gurtno. To je vse kar rabiš. Ni drago, od 30€ naprej so.....
Sicer se to ne rabi veliko za to kar ti nameravaš vozit ampak če boš pa rabil samo enkrat bo vredno svoje teže v zlatu......
Apetiti po težjem terenu se pa itak kajkmalu povečajo. Ko boš videl kako to gre boš šel po vedno težjih in težjih rutah. Poleg tega pa nikoli ne veš kaj te čaka na poti, offroad ni avtocesta. Zato pa je tako zanimivo.

Drgač pa lepo napreduješ, super ej.....
Kmalu bo roofrack, strešni šotor, neverending story....to ni štirikolesnik k gre samo kovček gor :lol:
Boš vidu he he.......

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Nov 10, 2011 12:14 pm

Ne ne nisem te mogel zamenjati , ker te ni bilo :D. Zadnje čase sem veliko bral forum pa se nekje zasedil , da nameravaš v Klano vedar nisem bil pozoren na datum tako , da sem očigledno falil za kako leto ali dve. :oops:
Na svojih potepanjh vedno nabašem na kakega znanca tako , da svet je v resnici majhen in zato je prav mogoče , da se kdaj srečamo kje na bivšem domačem dvorišču. Glede solo vožnje te pa povsem razumem. Če si sam imaš pač večjo svobodo. Tudi sam sem včasih organiziral kakšno vožnjo , ko sem bil še v svetu štirikolesnikov pa se je izkazalo , da če že skupinsko potem je najbolje , da je skupina majhna caa 6 vozil z podobnimi zmogljivostmi in enakovrednimi šoferji potem se znajo zadeve odvijat tako kot je treba. Doživel sem pa že vse sortne situacije tako , da razumem če se gre za težji off road , da nima smisla tišat z neprimernim avtom ,ker v tem primeru kvariš dan sebi kot drugim. Lahko pa sodeluješ drugače recimo z kuhanjem golaža saj konec koncev ima tudi druženje z enako mislečimi svoje čare :D
Drevesna gurta je bila pa prva stvar , ki sem si jo naredil sicer je made in home ampak bo služila vojemu namenu. Vidiš jo pa zato ne, ker je pospravljena v nahrbtniku. Sicer pa brez take gurtne lahko fino uničiš zajlo. Glede smeti se pa popolnoma strinjam s tabo , da ne sodijo v gozd. Kljub splošenemu mišljenju naših nasprotnikov ( beri paličarjev), da smo vsi huligani in uničevalci naše narave temu ni tako. Verjetno se najdejo črne ovce vendar je take potrebno izločiti iz naše sredine( moje mišlenje).
Tvojih besed nikakor ne jemljem kot teženje ampak , kot dobro namerne nasvete. Se mi je že zgodilo , da sem imel vso opremo doma v garaži , ko sem jo potreboval na terenu in potem sem klel žive in mrtve , ko sem se dve uri izvlačil iz neugodne situacije. Od takrat naprej imam vse z seboj. Nabavil sem tudi gozdarsko verigo z katero lahko lift jacka uporabim kot pomožni vitel. Skratka ravnam se po načelu opreme nikdar ni dovolj. Kam bom vse to dal pa sam bog ne ve :twisted:
Glede kovčka na štirikolesniku se pa motiš vsaj v mojem primeru ,ko sem se odpravljal kam je šlo gor še par malenkosti :twisted:

Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Nov 10, 2011 2:08 pm

Civava napisal/-a:Ne ne nisem te mogel zamenjati , ker te ni bilo :D. Zadnje čase sem veliko bral forum pa se nekje zasedil , da nameravaš v Klano vedar nisem bil pozoren na datum tako , da sem očigledno falil za kako leto ali dve. :oops: ]


Nisem mislil na Klano ampak na tole:
Civava napisal/-a: ne verjamem , da imam toliko kohones , da bi se peljal tam kjer si ti upaš pa tudi avto bi bilo potrebno še malo dvigniti z dvigalom od tal, ker je to menda najceneje :)


Tole ni meni podobno, sem se zdavnaj naučil da od viška ali prevelikih kohones na offroadu boli glava.....
Je boljš imet več pameti pa manj kohones. Brez prave mere enega in drugega pa tut ne gre......+ iskušnje seveda, sam tega se ne da kupit.
Velik vpliv ima pa tudi to koliko je komu žal avta, en ga ima pač z nekim namenom in je škoda vkalkuliran riziko, eden ga ima pa sam za gloncat, jebga vse sorte ljudje smo na svet....
V klano sem pa mislu letos, največ zaradi fantov iz Kanal ob Soči.....pa sem na isti termin moral drugam, jbga obljuba dela dolg in sem moral ite.....
Sem pa šel mimo v soboto zjutraj ampak se nisem upal ustavit ker bi blo too much :vinska_bratca: :nazdravljamo: S kanalci se ni za zajebavat he he......zmeri me glava boli po tistem k se srečamo. Še dobro k se tko malkrat vidimo.


Civava napisal/-a: Glede solo vožnje te pa povsem razumem. Če si sam imaš pač večjo svobodo. ]


Dejstvo! Isto je k na barki, mogoče razlika da na barki malo težje zapustiš barko.....
Pa ni tak problem avto, saj večina zmore, itak če je vojna je vojna za vse, pa drugi pomagajo. Bolj je problem jokanje da je škoda avta pa da ne upa zunaj spat, da se ne znajde, da nima opreme, da mora bit vse določeno in ne zna nič improvizirat ter se prilagajat situaciji in drugim soborcem, da nič ne dela in da bi vse na talarju rad imel in podobno.
Dost da je samo en tak v skupini pa bo vse zjebal....


Civava napisal/-a:Drevesna gurta je bila pa prva stvar , ki sem si jo naredil sicer je made in home ampak bo služila vojemu namenu. Vidiš jo pa zato ne, ker je pospravljena v nahrbtniku. Sicer pa brez take gurtne lahko fino uničiš zajlo. ]


No homemade gurtne pa ne bi ravno priporočal. Kot vidim imaš winč 9500 ali več in naj ti ne bo žal 10€ za 10 tonsko gurtno dat.
Tisto z rdečo povdarjeno pa narobe zastopiš. Jebeš zajlo, to dobiš za 20€, poleg tega jo pa ne uničiš tako zlahka. Povdarek je na DREVESNA gurtna. Gre za zaščito drevja. Zajlo zamenjaš, drevesa ki raste 50 let in ga en kreten olupi z zaljo se pa ne da zamenjat.
Sem zelo slabe volje okol tega, ker ugotavljam da jo skoraj nihče nima. Vitlov brez drevesne gurtne zraven sploh ne bi smeli prodajat če se mene vpaša. Tistega, ki olupi drevo bi pa zaprl za toliko časa kolikor je bilo drevo staro.
Saj ni čudno da nas ne marajo naravovarstveniki.....


Civava napisal/-a:Glede kovčka na štirikolesniku se pa motiš vsaj v mojem primeru ,ko sem se odpravljal kam je šlo gor še par malenkosti :twisted:

]


:shock: maš več robe gor k jo jaz lahko v kinderjajček stlačim :lol: Po opremi na ATVju se pa vid da si taprav kaveljc, avanturist improvizator. ATV indiana jones :wink:
Mislil sem tako, posplošeno. ATV in avto ni primerjave.
Strešni šotor, tenda, miza, stoli, hladilnik, etc.....takle sem imel v mislih. Ni šans da spraviš to na ATV pa naj bo še tako velik....
He he, si predstavljaš ATV s strešnim šotorom :lol: :lol: boljš da ne.....
Ima pa zato svoje čare, ki jih z avtom ne moreš doživljat. Vse ima svoje pluse in minuse. Odvisno je samo iz kakšnega testa je človek in kaj mu bolj paše.....nekdo gre z biciklom okol sveta BP, spet drugemu je pa največji avtodom premalo.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Nov 10, 2011 5:06 pm

Ja kanalci so prave grče , ko jih vidiš na delu vidiš , da so pravi. Pri pijači pa
po enajstem piru sem odnehal in šel spat :D. Glede drevesne gurtne se popolnamo razumeva samo sem hotel povedati , da se poleg drevja poškuduje tudi zajla ampak , kot vedno maltim prazno slamo :roll:

Gurtno sem pa uporabil kar tisto za pritrditev tovora na tovornjakih. Na konceh sem dal škopce in zavezal z mornarskim vozlom. Sedaj me pa gloda črv dvoma bom jutri zavezal za en kandelaber in potegnil , da vidim
kaj bo popustilo. Če ne bo uredu pa zopet v stroške:D .

Tista je dobra , da "ne upa zunaj spat" :ah_seveda:

Tapravi avanturist je pa na atv področju Rogi.
l.p.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Če Nov 10, 2011 5:59 pm

AŁIEN napisal/-a:....

Vitlov brez drevesne gurtne zraven sploh ne bi smeli prodajat če se mene vpaša. Tistega, ki olupi drevo bi pa zaprl za toliko časa kolikor je bilo drevo staro.
Saj ni čudno da nas ne marajo naravovarstveniki.....


Ne bi verjel kakšne cirkuse imamo vsakodnevno, da kupcu vitla prodamo še kakšno gurtno za okrog drevesa ...
... da ne govorim še o škripcu ali celi torbi z opremo za delo z vitlom.

... ne rabim ... :!:
... mam doma ...
... imam že (službeno) kamijonsko gurtno ... šponar ...
... nimam dnarja ... (smo jo potem že tudi komu šenkal zraven ... kot popust)
... .....................................................


HOMEMADE gurtna ....
.... gurtna naj bi bila najmočnejši člen. :!:
Če vseka gurtna (pri vozlu je najšibkejša) bo kavelj, škopci, zajla .... vse skupaj poletelo proti tebi oz. proti avtu.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Nov 10, 2011 7:11 pm

Že vidim kam pes taco moli bo treba kar po profi robo. Še dobro , da objavljam kakšne otročarije počnem , da me profiji lahko do časa ustavijo pri mojih podvigih. Prehitro pozabljam , da nimam več opravka z 300 kilogramskin atv jem in , da imam sedaj opravka z 2000 kilogramsko pošastjo, ki mojih napak verjetno ne bo odpuščala.
Zatorej fantje , ko bom začel kvasiti neumnosti me do časa ustavite , da bom lahko še kaj pametnega povedal :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Nov 10, 2011 8:38 pm

mamut napisal/-a:[
Ne bi verjel kakšne cirkuse imamo vsakodnevno, da kupcu vitla prodamo še kakšno gurtno za okrog drevesa ...
... da ne govorim še o škripcu ali celi torbi z opremo za delo z vitlom.

.


Verjamem tole, vsi bi čim močnejši vitel (čeprav je 9500 vrh glave) za čim manj soldov in vsemi mogočimi popusti, za opremo pa vedno zmanjka.
Verjetno pa čisto vsak vpraša po brezžičnem upravljanju :mrgreen:
Žal je to realnost......

Civava napisal/-a:Prehitro pozabljam , da nimam več opravka z 300 kilogramskin atv jem in , da imam sedaj opravka z 2000 kilogramsko pošastjo, ki mojih napak verjetno ne bo odpuščala.


Res je, in ko boš nekje v blatu obtičal računaj težo X2 in več, tako da ne ga srat. Se ne splača.

Civava napisal/-a:Ja kanalci so prave grče , ko jih vidiš na delu vidiš , da so pravi. .


res so kaveljci......

Civava napisal/-a:Gurtno sem pa uporabil kar tisto za pritrditev tovora na tovornjakih. Na konceh sem dal škopce in zavezal z mornarskim vozlom. Sedaj me pa gloda črv dvoma bom jutri zavezal za en kandelaber in potegnil , da vidim .


Lahko koj preč zabrišeš. Ni isto doma na dvorišču ali do špeglov v blatu.
Vitel pa le sprobaj, itak moraš zajlo ene dvakrat navit pod obremenitvijo da vsaj mal spomina dobi.

Civava napisal/-a:Tista je dobra , da "ne upa zunaj spat" :ah_seveda:

Tapravi avanturist je pa na atv področju Rogi.
l.p.


Vrjami ali pa ne, sploh jih ni tko mal takih :shock: sem vozil v konvojih tudi po 15 vozil in več, tko da sem marsikaj videl.......med drugim tudi zahtevo po porcelanskem krožniku sredi offroada :shock: ja fak no.....

Hja, Rogi......kaj rečt, vse kar rečem je zguba cajta, ker je teško najti prave besede.

Človk je legenda, sva ene dvakrat skupaj vozila.....
Sicer ga imam na sumu da ubistvu pojma nima, on itak samo balaco drži in pelje, vse ostalo pa dela lepša polovica, sam nima veze itak vse doma ostane :lol:
Sem vesel da ju poznam in spadata med redke za katere lahko rečem da bi si upal z njima okol sveta peljat.
Mal je takih ko Rogi......offroader erste klase. Pardon, OBA sta erste klase, kot team. Sploh ker sta na ATVju.....sta peljala en klanc pred mano in sem samo :shock: :shock: še men v avtu ni bilo glih vseeno.....žal ni bilo šanse tisto posnet. Kapo dol.............
Rogijeva popotovanja pa itak redno spremljam. Mal za gušt mal pa tudi prav pride saj marsikaj zveš mimogrede. Pa še gratis je he he....marsikdo skriva podatke kot da gre najmanj za strogo vojaško tajno.
Rogi pa ne, ker je pač......Rogi.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Nov 10, 2011 11:41 pm

Vrjami ali pa ne, sploh jih ni tko mal takih Shocked sem vozil v konvojih tudi po 15 vozil in več, tko da sem marsikaj videl.......med drugim tudi zahtevo po porcelanskem krožniku sredi offroada Shocked ja fak no...


O verjamem tudi sam sem doživel par takih na enem srečanju na Hrvaškem je ena bejba prjavla , da ne bo iz plastičnih kozarcev pila, ko je šlo to mimo so bili wc ji problem potem je pa še hotela tuširanje sredi travnika ha ha . Ko mi je bilo vsega zadosti sem šel za šank in ulil do konca , da mi ni bilo potrebno celo noč poslušati nerganja iz sosednjega šotora. Tudi Rogi je imel podobno izkušnjo iz letošnje poti po Albaniji. Skratka ljudje berejo potopise doma na kavču in si mislijo kako je super to bi bilo nekaj zame. V resnici pa ni zmerom lahko taka pot zahteva dobršnjo mero potrpljenja , odrekanja, fizičnega napora , smisel za inprovizacijo itd. Skratko nekdo , ki je v civilizaciji popolnoma normalen se na terenu po nekaj dnevih spremeni v beštijo , ki je samo še v nadlego zatorej je pri daljših potovanjih zelo pomebna izbira ekipe in sopotnikov.

Rogi in Verica sta pa legende in v čast si štejeva z mojo boljšo polovico, da sta najina dobra prijatelja. Skupaj smo se že vozili , taborili na srečanjih, se zezali skratka ekipa z katero bi upal povsod. To, da nima pojma se pa že od daleč vidi :twisted: :D Edino kar me skrbi je to , da z tem mojim fogušem ne bom več upal peljati tam kjer se Rogi bo :(

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Pe Nov 11, 2011 11:20 am

Civava, pozdravljen na tem forumu.

Pa nehajta z Alienom nakladat, ker je tukaj že vse mastno. :P

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Pe Nov 11, 2011 11:49 am

Rogi napisal/-a:Civava, pozdravljen na tem forumu.

Pa nehajta z Alienom nakladat, ker je tukaj že vse mastno. :P


Ha ha a si se le pojavill :lol:


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov