MTB4life

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
MTB4life
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 12:21 pm

MTB4life

OdgovorNapisal/-a MTB4life » Ne Nov 29, 2020 11:53 am

Pozdravljeni,
Sem tudi sam izbral pogum in se prijavil na forum.

Sem ljubitelj gora in na splošno narave, večino casa ko sem v naravi sem na gorskem kolesu ali na nogah.
Forum že dalj časa spremljam, ker je vedno bila neka želja po terencu.
Do sedaj sem vedno in izključno kar se avtomobilov tiče bil usmerjen na asfalt. Imam hobi delavnico, kjer lahko tudi kaj popravim/sestavim trenutno sestavljam svoje trackday vozilo - sredinsko nameščen motor - zadaj pogon, cevna šasija, N/A.

Da nebom predolg, novembra sem domov privlekel se ene gare - Suzuki Grand Vitaro 2.5, 99 letnik. Za prvega terenca mislim, da bo ok, da pridobim izkušnje.
Zaradi trenutnih razmer GV ni registrirana, zato se vozim bolj ali manj po traktorskih vlakah po lokalnem gozdu.

Na zadnji turi sem kot kaže nekaj poškodoval na pogonu :oops: Ker z vozili na vse štiri kolesa nimam največ izkušenj bi vas prosil za pomoč, oz. Orientacijo kaj naj pogledam.
Odprem novo temo za težavo na pogonu ali lahko tukaj?
Namreč od zadnje ture ko vklopim pogon na vse 4 kolesa, avto vleče v levo (kot da bi levo sprednje kolo zaviral). Če je vključen samo zadnji pogon se vozi normalno.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Nov 29, 2020 6:35 pm

Zdravo in dobrodošel na forumu.

Po napisanem sodeč imaš težavo v homokinetičnemu zglobu.
Don Felipe > Google :D

MTB4life
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 12:21 pm

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a MTB4life » Po Nov 30, 2020 9:39 am

Hvala, vsakem primeru moram malo bolj podrobno pregledati, vendar GV ne bo še kakšen teden dni prišla na vrsto, zato sem rekel, da tukaj potipam.
Če je samo homokinetični zglob, potem super, čeprav sam malo dvomim, vsakem primeru podrem in pregledam stanje.

Kaj se svetuje, da se še preventivno pregleda/zamenja pri GV, kaj je šibek člen teh vozil? Prevoženih ima 200.000km kar tudi servisna zgodovina potrjuje in želim zanesljivo vozilo, da grem lahko brez problema tudi na večdnevno potovanje.
Vse tekočine, filtre, svečke,... bom zamenjal, obnovil zavore, pregledal stanje podvozja,...

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a rx » Po Nov 30, 2020 8:03 pm

Zamenjaj tekočine, preveri zračnost v podvozju ter podmaži kar se da podmazat in vozi. Čas bo pokazal kaj rabiš :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Dec 06, 2020 6:25 am

:welcome:

MTB4life napisal/-a: kaj je šibek člen teh vozil? .


Največji problem GV 2.5 je ta, da se z njo ne moreš vozit ponoči.......
Težava zna biti površinsko oksidativna poškodba pločevine, drugače pa kar dela........ z rednimi servisi in kvalitetnim oljem.

MTB4life
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 12:21 pm

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a MTB4life » To Apr 06, 2021 4:24 pm

Pozdravljeni ponovno,

Potreba je po menjavi pnevmatik.
Katero dimenzijo naj gledam? Govora je še vedno o GV 2.5 99letnik.
Naročil sem 2'' lift kit, ker sem že nekajkrat nasedel na šasiji in sem komaj brez vitla prišel ven. Ker imam dovolj ostalih prevoznih sredstev je to zadnji avto, katerega bi uporabljal za dnevna opravila ampak izključno za ''brezpotja'' in overland trip s šotorom na strehi.

Trenutno imam ne homologirane pnevmatike - 225/65 R16. Tovarniška dimenzija če se ne motim so za 2.5 GV 215/70 R16. Dodatno imam homologirano dimenzijo 235/60 R16. Pri zadnjih me moti, ker so manjšega premera, kot so 215/70 R16.
Ker nimam nobenih izkušenj s terenskimi pnevmatikam prosim za pomoč. Se odločim za original dimenzijo 215 (prednost višja oddaljenost od tal, vendar manjša tekalna površina), vzamem homologirane 235 ali mogoče kakšne višje pnevmatike?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Apr 07, 2021 12:59 pm

Jaz bi na tvojem homologiral 215R16 gumo. To je v bistvu 215/80/16. Torej 10% višja guma od homologirane 215/70/16 gume.

Pa jaz bi si vzel ALL Terrain gume, ker Mud terrain bodo preglasne in preveč bodo tresle, ker boš večino transferjev s šotorom na strehi delal po asfaltu, pa pripeljat se moraš tudi vedno do blata po asfaltu. Ponavadi narediš 80 ali še več procentov vožnje po cesti, da se tistih 20 ali manj procentov pelješ po terenu.
Pred EUR sem bil SIT!

MTB4life
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 12:21 pm

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a MTB4life » Sr Apr 07, 2021 4:33 pm

A/T imam tudi sam v mislih, ravno zaradi overland tripov. Če bi imel izključno samo za brezpotje potem bi gledal M/T.

Glede dimenzije hmmm, sem se bal predloga višje pnevmatike :oops: . Nekaj že prebral na temo homologacije, vendar še nimam izkušenj z večjim premerom pnevmatike. Druga dimenzija in enaki premer ni problema, je tukaj kaj drugače? Načeloma bi rad obdržal original alu platišča, tko da TUV z nekimi novimi platišči odpade. Edina možnost je, da najdem TUV proizvajalca pnevmatik če se ne motim??

Hvala za pomoč pivo v dobrem ko se srečamo :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Apr 07, 2021 4:59 pm

Glede homologacije višje gume bo moral pa kdo drug povedat, jaz s tem nimam prav veliko izkušenj.

Zelo verjetno pa rabiš tuv za platišča in potrdilo o strokovni vgradnji, da paše guma na platišče in tisti 32€ za plačat homologacijo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Apr 07, 2021 7:22 pm

Za homologacijo pnevmatik potrebuješ tuv certifikat platišč, saj na njemu piše, da so za tvoj avto na teh platiščih ustrezne naslednje dimenzije...
V primeru originalnih platišč, se lahko obrneš na pooblaščeni servis in zaprosiš za dokument, kjer navajajo to kar navaja tuv, ki sem ga opisal zgoraj. Torej, katere vse velikosti pnevmatik proizvajalec(suzuki) dopušča za tvoj model platišča.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

MTB4life
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 12:21 pm

Re: MTB4life

OdgovorNapisal/-a MTB4life » Sr Apr 07, 2021 8:36 pm

Točno to imam jutri namen narediti.
Poklicati pooblaščeni servis in da vidimo kaj imam na voljo.


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov